W ciągu tegorocznej majówki udzieliliśmy 127 noclegów i przyjęliśmy ponad 50 gości,

za co serdecznie Wam dziękujemy. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy odwiedzili nasze progi odpoczęli. Jednak my nie odpoczywamy, i już 4 maja odwiedziła nas grupa dzieci z opiekunami z zaprzyjaźnionego biura turystycznego ALASKA oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świebodzicach, które były u nas w terminie 8-10 maja.

 

 

W dniach 10-13 maja gościmy w murach schroniska Stowarzyszenie Przyjaciele Piątki z Bochni, którzy są u nas już po raz trzeci. Jak co roku dzieci i młodzieży wraz z opiekunami oraz dyrektorem szkoły- panem Jerzym Sumarą wybrała się w nasze strony aby zdobyć kolejne pobliskie szczyty i poznać historie naszego regionu.

Podczas 4 dniowej wycieczki kadra zaplanowała wiele atrakcji, by móc zmobilizować młodzież do aktywnego spędzania czasu.

W pierwszy dzień na Dolnym Śląsku grupa udała się na pieszą wycieczkę na najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę, skąd młodzież mogła podziwiać piękną panoramę Sudetów. Po wyczerpującym wejściu młodzi turyści wybrali się do Sztolni Walimskich.

Jak się dowiedzieliśmy od kierownika grupy na dzisiejszy dzień została zaplanowana wycieczka do Zamku Książ wraz z wyruszeniem na szlak przyrodniczo-edukacyjny „Ścieżka Hochbergów”, Palmiarnia Lubiechowska oraz Jeziorko Daisy. W kolejne dni uczestnicy wybiorą się na najwyższy szczyt Gór Suchych i całych Gór Kamiennych – Waligórę. Zwiedzą Świdnicę oraz Kościół Pokoju wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W ostatni dzień grupa uda się do Wałbrzycha by zwiedzić Muzeum Przemysłu i Techniki w Starej Kopalni. Tradycyjnie udadzą się również na spacer po tamie w Lubachowie.