Po raz szósty Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie gościło uzdolnionych muzycznie uczniów gminnych szkół, którzy ferie zimowe zamienili na warsztaty wokalne pod patronatem Teresy Mazurek wójta gminy. Warsztaty jako zimowy wypoczynek, a jednocześnie działania ukierunkowane na rozwój talentów wokalnych dzieci i młodzieży, to pomysł na promocję gminnych talentów.

Od 20 do 25 lutego 34 uczniów gminnych szkół podstawowych i gimnazjów w wieku od 10 do 15 lat z placówek oświatowych gminy Świdnica spędziło tydzień na nagraniach nowej płyty pt. „Mosty ponad słowami”. Kolejny autorski materiał Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, przy współpracy Anny Lutz, Pawła Zająca, Lidii Bakalarczyk i Joanny Jaros koncentruje się na nieco mocniejszym uderzeniu w stylu pop rockowym. Przez cały tydzień od samego rana podczas zajęć obowiązkowych, w trakcie przerw czy podczas obiadu można było usłyszeć w Lubachowie rozśpiewane głosy młodzieży.

Podsumowanie muzycznych warsztatów w sobotę 25 lutego zgromadziło w naszej sali konferencyjnej tłumy gości. Dumni rodzice, dziadkowie i wszyscy zgromadzeni goście mogli usłyszeć pierwsze efekty pracy i brzmienie pop rockowych utworów.

Oczekujemy niecierpliwie na  najnowszą płytę, która zostanie wydana za kilka tygodni.

,,Przejdź do galerii zdjęć >"