Z ogromną satysfakcją mamy przyjemność poinformować o złotym wyróżnieniu jakie otrzymało Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie w 56. Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. To już kolejne wyróżnienie w konkursie, w tym po raz trzeci z rzędu złote.

 

Uroczystość rozdania nagród odbyła się 25 listopada w Domu Polonii w Krakowie. W uroczystości uczestniczyli: przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, dyrektorzy i kierownicy schronisk młodzieżowych z całej Polski. Wyróżnienia – puchar i dyplom – wręczyła pani Maria Łazarz – wiceprezes Zarządu Głównego PTSM. Wszyscy dyrektorzy i kierownicy wyróżnionych schronisk otrzymali list gratulacyjny od Minister Edukacji Anny Zalewskiej.

Schroniska, które wzięły udział w konkursie oceniane były pod kątem, jakości świadczonych usług noclegowych, bogactwa swojej oferty m.in.: usług noclegowych, żywieniowych, transportowych, informacyjnych, turystycznych, różnorodności form spędzania czasu wolnego i rekreacji, estetyki zagospodarowania obiektu i terenów zewnętrznych, a przede wszystkim pod kątem ilości przyjętych gości.

Na sukces naszej placówki ma wpływa wiele czynników, w szczególności nieustające wsparcie działań schroniska przez władze Urzędu Gminy Świdnica oraz instytucji współpracujących przy realizacji różnego rodzaju projektów. Podziękowania należą się Gościom schroniska, tym mniejszym i większym, turystom indywidualnym i grupom zorganizowanym, za to, że chętnie nas odwiedzają i często wracają. Oczywiście nie byłoby mowy o sukcesie bez wyjątkowych Pracowników, bo to właśnie oni dbają o najmniejsze szczegóły, wspaniałą atmosferę i profesjonalną obsługę – mówił dyrektor schroniska Sebastian Krzywda.