Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie

Aktualności Wieczór Poezji w Naszym Schronisku

Wieczór Poezji w Naszym Schronisku

Email Drukuj PDF

29 kwietnia w Naszym Schronisku wieczorową porą panowała podniosła atmosfera.

W naszych murach gościliśmy m.in. młodzież z projektu "Młody Obywatel", seniorów z Bystrzycy Górnej, dyrektorów jednostek organizacyjnych oraz radnych Gminy Świdnica.

Spotkanie te pt. "Wieczór poezji twórców naszego regionu" było czwartym etapem projektu edukacyjnego "Młody Obywatel"


 

 

 

W ramach tego przedsięwzięcia bierze udział 11 uczniów Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej pod opieką Pani Edyty Zerki, którzy nawiązali współpracę z "Klubem Seniora" w Bystrzycy Górnej.

Ich wspólnym celem m.in jest złamanie stereotypów, połączenie pokoleń, umożliwienie kontaktów seniorów z młodzieżą oraz aktywizacja osób starszych nienależących do "Klubu Seniora".

Podczas "Wieczoru Poezji" zostały przybliżone dwie sylwetki twórców z naszych okolic.

Pierwszym bohaterem była Pani Józefa Przeniosło, która przyjechała na nasze tereny z województwa Kieleckiego. Jak sama wspomina poezja tkwiła w niej od zawsze. Lubi opowiadać ciekawe historię a w głowie ma zawsze pełno rymów.

Pan Stanisław Kraiński oprócz roli przewodniczącego "Klubu Seniora", podczas tego spotkania opowiedział o swojej przygodzie z twórczością pisarską, którą możemy odnaleźć w jego książce pt."Wspomnienia z nieludzkiej ziemi" oraz w kronice Bystrzycy Górnej.

 

,,Przejdź do galerii zdjęć>"

mapkaSzkolne Schronisko Młodzieżowe

w Lubachowie

58-114 Lubachów 12

woj dolnośląskie

Tel/Fax: +48-74 850 99 26

Email:

recepcja@schronisko.lubachow.pl
dyrektor@schronisko.lubachow.pl