Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie

Aktualności Wójt Gminy Świdnica a Organizacje Pozarządowe

Wójt Gminy Świdnica a Organizacje Pozarządowe

Email Drukuj PDF

20 maja br. w naszym schronisku odbyło się III spotkanie Wójta Gminy Świdnica Teresy Mazurek z gminnymi organizacjami pozarządowymi:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń”, Stowarzyszenie Ekorozwoju Wsi „Grodzisko”, Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny”, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Świdnica, Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów, Gminny Ludowy Klub Sportowy „Świdnica”, Polskie Stowarzyszenie Hodowców Osłów Na Rzecz Rozwoju Hodowli i Onoterapii oraz Kluby i Koła Gospodyń Wiejskich: Klub Miłośników Tradycji Wiejskiej z Lutomi Dolnej, Klub Miłośników Boleścina, Koło Gospodyń Wiejskich Bojanice, Koło Gospodyń Wiejskich w Witoszowie Dolnym, Koło Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej, Koło Gospodyń Wiejskich w Pszennie.

 

 

 

Podczas spotkania został podsumowany 2013 r. : jakie działania zostały zrealizowane a także przedstawiono już zdobyte osiągnięcia w 2014r. oraz ujawniono dalsze plany na ten rok.

Jednak punktem zwrotnym w tym spotkaniu było rozliczenie się z wzajemnej współpracy. Istotnym faktem była suma środków finansowych jakie udało im się wspólnie pozyskać na rzecz mieszkańców gminy. Łączna wartość zrealizowanych projektów wyniosła ponad 1 300tys. zł. Można wymienić m.in.:

  • Projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej ,,Trzy Sosny" pt. KTO KOGO GRYZIE?
  • Projekt Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Świdnica KŁOPOT NIEWIELKI- ZGNIATAJ BUTELKI
  • Projekt Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń”. MOJE ZDROWE ZĄBKI

Pomimo formalnej treści spotkania nie zabrakło także dzielenia się pomysłami i ,,dobrymi radami" podczas zwiedzania naszego obiektu.

Goście przynieśli własne wypieki, z których słyną i zapanowała prawdziwa domowa atmosfera, która jeszcze długo była wyczuwalna w naszych murach.

 

,,Przejdź do galerii zdjęć>"

mapkaSzkolne Schronisko Młodzieżowe

w Lubachowie

58-114 Lubachów 12

woj dolnośląskie

Tel/Fax: +48-74 850 99 26

Email:

recepcja@schronisko.lubachow.pl
dyrektor@schronisko.lubachow.pl