Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie

Aktualności FESTYN W LUBACHOWIE

FESTYN W LUBACHOWIE

Email Drukuj PDF

Festyn

W sobotę  21 maja 2011 odbył się Festyn  Rodzinny w na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w   Lubachowie. Organizatorami zabawy dla mieszkańców byli Sołtys wraz z Radą Sołecką oraz Szkolne Schronisko  Młodzieżowe.  Impreza ta była dużym wydarzeniem dla lokalnej społeczności ze względu na fakt, iż festyny w Lubachowie nie odbywały się w ciągu dwóch ostatnich lat, z uwagi na remont i przekształcenie Szkoły Podstawowej w Schronisko Młodzieżowe.

Festyn rozpoczął się o godzinie 16:00 konkursami plastycznymi dla dzieci, organizowanymi i prowadzonymi przez Dyrektor Schroniska  Panią Magdalenę Urbańską.  Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: przedszkolaki oraz dzieci ze szkoły podstawowej.  Przedszkolaki zmierzyły się z wyzwaniem malowania kredą na boisku szkolnym w konkursie pt. „ Moja okolica, mój dom”, natomiast dzieci szkolne w konkursie malowania farbami plakatowymi  prac na temat : „ Wiosna na łące” Jury w składzie Rady Gminy Pan Janusz Maruda, Dyrektor Schroniska w Lubachowie Pani Magdalena Urbańska ,  Sołtys wsi Lubachów Pan Marek Adamczyk  oraz Pani Janina Matusiak członkini Rady Sołeckiej w  Lubachowie, mieli  bardzo trudne zadanie we względu na wysoki poziom prac. Przyznano w obu grupach wiekowych po dwie pierwsze, drugie i trzecie nagrody. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Następnie dzieci bawiły się przy muzyce na boisku sportowym, a także chętnie brały udział w loterii fantowej i korzystały ze smakołyków : frytki, lody, słodycze.

Festyn był nie tylko frajdą dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców, dziadków oraz całych rodzin. O godzinie 19:00 rozpoczęła się zabawa taneczna przy orkiestrze, która to zorganizowała konkurs taneczny z nagrodą główną dla najlepszej pary. Ponadto można było skorzystać z dobrze zaopatrzonych bufetów z napojami, ciastami – domowymi wypiekami gospodyń z Lubachowa, lodami, a także z potrawami serwowanymi z grilla.

Na festynie mieliśmy zaszczyt gościć Pana Radnego Janusza Marudę,  Pana Krzysztofa Jasa Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Proboszcza Parafii w Bystrzycy Górnej Księdza Wiesława Mroza.

W dniu festynu oprócz humoru i wspaniałej zabawy,  zakończonej nad ranem dopisała także cudowna majowa, typowo wiosenna pogoda.

Kolejny festyn zamierzamy zorganizować już wkrótce.

Dziękujemy za udział i polecamy się ponownie!

 

Przejdź do galerii zdjęć >

mapkaSzkolne Schronisko Młodzieżowe

w Lubachowie

58-114 Lubachów 12

woj dolnośląskie

Tel/Fax: +48-74 850 99 26

Email:

recepcja@schronisko.lubachow.pl
dyrektor@schronisko.lubachow.pl