W lipcu, już trzeci rok z rzędu, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze z Mińska Mazowieckiego zorganizowało w naszym schronisku dwa jedenastodniowe turnusy  w terminach 9-19 i 21-31 lipca. Uczestnikami tegorocznego wakacyjnego wypoczynku były dzieci i młodzież z gminy Dębe Wielkie i Latowicz (woj. mazowieckie) oraz Mińska Mazowieckiego.

Grupy podczas pieszych wędrówek poznały okolice schroniska, szlaki turystyczne i historie naszego regionu w trakcie zwiedzania Zapory Wodnej w Lubachowie, Zamku Grodno, Sztolni Walimskich, Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. W Świdnicy uczestnicy obozów zapoznali się ze Starym Miastem a także odbyli zajęcia w Stacji Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica i Szkółce Leśnej w Bojanicach, a we Wrocławiu podążali szlakiem tajemniczych krasnali. Wzięli udział również w zajęciach w Pałacu Jedlinka, festiwalu drezynowym w Jugowicach oraz zdobyli Wielką Sowę.

 

W tak napiętym programie nie zabrakło czasu na wspólne gry, zabawy, turnieje sportowe wraz z torem przeszkód a także zajęcia plastyczne, warsztaty żywieniowe, konkursy i quizy tematyczne, ogniska integracyjne, dyskoteki oraz wieczorne spacery nad Jezioro Bystrzyckie.

Podsumowaniem każdego dnia było tworzenie kroniki obozowej i upamiętniającej pobyt piosenki. Natomiast na zakończenie każdego turnusu grupy obejrzały prezentację ukazującą każdy spędzony dzień w naszych okolicach i w schronisku.